Nishimoto in Yamaguchi sta prejela odličja na Japan Open badminton

OSAKA: Domača favorita Kenta Nishimoto in Akane Yamaguchi sta v nedeljo navdušila množico na OP Japana v Osaki v badmintonu in osvojila državo gostiteljico v posamični konkurenci za moške in ženske. 21. igralec sveta Nishimoto je presenetil četrtega nosilca Tajvana Chouja Tien-chena z 21-19, 21-23, 21-17 in končno osvojil svoj prvi mednarodni naslov, potem ko je izgubil v prejšnjih šestih finalih. Nishimotova zmaga je domačemu občinstvu dala razlog za veselje, potem ko je drugi nosilec Japonca Kento Momota izgubil v prvem krogu v začetku tedna. Chou, ki se je prejšnji teden na svetovnem prvenstvu v Tokiu uvrstil v polfinale, je znan kot povratni kralj badmintona, vendar v tretji igri ni našel poti mimo Nishimota. Yamaguchi je Japonski prinesla še eno zlato medaljo za slavje, ko je v ženskem finalu premagala An Se-young iz Južne Koreje z 21-9, 21-15. Yamaguchi je prejšnji teden v Tokiu obdržala svoj naslov svetovne prvakinje in še vedno ji je ostalo dovolj v rezervoarju za zmago na svojem tretjem letošnjem turnirju. V ženskih dvojicah sta Južnokorejki Jeong Na-eun in Kim Hye-jeong premagali svoji rojakinji Baek Ha-na in Lee Yu-lim s 23-21, 28-26 in osvojili naslov. Kitajska dvojica Liang Weikeng in Wang Chan sta osvojila čast v moških dvojicah in premagala Danca Kima Astrupa in Andersa Skaarupa Rasmussena z 21-18, 13-21, 21-17. V mešanih dvojicah sta Tajca Dechapol Puavaranukroh in Sapsiree Taerattanachai premagala Japonca Yuto Watanabe in Ariso Higashino s 16-21, 23-21, 21-18.