Спорт Вести

Гол Кузњецова није спасао Вашингтон у првом мечу без Овечкина

На овај сусрет „Вашингтон“ је први пут у сезони прошао без свог лидера Александра Овечкина. Играч је био позитиван на корона вирус, што га је искључило на неодређено време и такође ће пропустити НХЛ Алл-Стар утакмицу.

Почетак меча био је за „Вашингтон” обесхрабрујући. У другом минуту, Леон Драјзајтл је отворио гол, потом је Евандер Кејн постигао други гол, а у шестом минуту, после шута Конора Мекдејвида, већ је било 3:0 у корист Ојлерса. Голман "Вашингтона" Иља Самсонов уступио је место Фениксу Коплију.

„Вашингтон” је успео да потопи залагањем Ларса Елера, у другом периоду Конор Шири је смањио разлику на минимум, а почетком трећег изједначио је Јевгениј Кузњецов, наневши не најтеже бацање са одбор, табла.