Спорт Вести

Надал је поново победио Медведева и стигао до АТП финала Акапулка

Провео је први сет без брејка и сломио је Медведева у првом гему другог. Али 35-годишњи пети број света нашао се у невољи у четвртом гему, изборивши четири брејк лопте како би сачувао своју предност. Медведев га је поново гурнуо у маратонском шестом гему, али није успео да искористи ниједну од својих седам брејк шанси. „Одиграо сам неколико невероватних поена на брејк лопти“, рекао је Надал, који је искористио све што је у свом арсеналу да се одбрани од Медведева — од његових класичних моћних форхенда до агресивних напада на мрежу. „Други сет је био веома емотиван“, рекао је Надал. „Даниил је играо веома агресивно – лопти, винери. Био је то веома тежак сет. „Осећам се срећним што сам освојио тај сет, јер је имао много шанси.

Сервирајући за продужетак меча при резултату 5-3, Медведев је повео са 40-0 пре него што је низ грешака, укључујући његову седму дуплу грешку у такмичењу, дао Надалу отварање и дозволио му да заврши на својој другој меч лопти. У суботњем финалу, Надал ће се суочити са Камероном Норијем, који је свој победнички низ продужио на осам узастопних мечева победом од 6-4, 6-4 над Стефаносом Циципасом из Грка. Британац Нори, 12., који је прошле недеље подигао трофеј на Делреј Бичу, направио је брејк у деветом гему сваког сета и мирно их сервирао.

Циципас, који је стигао до финала у Ротердаму раније овог месеца, није испуштао сет целе недеље док није налетео на Британца у форми — који је имао само једну брејк лопту у мечу. Надал је победио у сва три сусрета у каријери са Норијем — на Аустралијан опену, Барселони и Ролан Гаросу 2021.