Суспільство Новини

Ліга Європи. Переможний старт Шахтаря в Стамбулі

Донецький "Шахтар" здобув перемогу в першому матчі раунду плей-оф Ліги Європи, другого за престижністю клубного турніру Старого Світу, здолавши на виїзді турецький "Башакшехір" – 2:1.

Несподівано вилетівши з Ліги чемпіонів, "гірники" продовжили виступи в єврокубках у турнірі рангом нижчим. Команда Паулу Фонсеки, маючи найвищий коефіцієнт при жеребкуванні стадії плей-оф Ліги Європи, була небажаним суперником для будь-якої команди. В підсумку не пощастило клубу зі Стамбулу, але свою силу донеччани ще мали довести на футбольному полі.

Перший тайм цілком і повністю пройшов під контролем гостей. Вони і м'ячем володіли майже вдвічі більше, і моментів створювали достатньо, два з яких утілили в забиті м'ячі. Рахунок було відкрито на 24 хвилині – Ракицький замикав навіс із кутового, і м'яч рикошетом від ноги нападника Чикаллеші, який вирішив допомогти оборонцям при стандарті біля власних воріт, залетів у ворота. Подвоїти свою перевагу вдалося за кілька хвилин до завершення першого тайму – Коваленко замкнув навіс Степаненка з лівого флангу, з трьома м'ячами ставши найкращим бомбардиром команди зі старту сезону.

Багато тренерів говорять, що рахунок 2:0 є дуже небезпечним, адже така перевага розслабляє команду. Напевно, так сталося й із "гірниками", які, здається, на другий тайм вийшли занадто впевненими у власних силах. Добре, що все обійшлося лише одним пропущеним м'ячем – Ракицький порушив правила у власному штрафному майданчику, а головна зірка "Башакшехіра", 35-річний Емре Белезоглу, реалізував пенальті. Надалі підопічним Паулу Фонсеки вдалося не підпускати суперника заблизько до власних воріт та все ж довести матч до мінімальної перемоги. Яка, щоправда, не гарантує легкого життя в матчі-відповіді, що відбудеться за тиждень у Львові.

Відзначимо, що відразу для двох гравців "Шахтаря" ця гра стала ювілейною – капітан команди Даріо Срна проводив свій 500-й матч у складі "гірників", а захисник Ярослав Ракицький у 250-й раз одягнув помаранчево-чорну клубну футболку в офіційному поєдинку.