Сенсація та рекорд, або як виступили казахстанці у п'ятий медальний день Олімпіади-2022

Сьогодні, 9 лютого, на Олімпіаді-2022 у Пекіні відбувся п'ятий медальний день, повідомляє кореспондент bbabo.net. На перше місце у медальному заліку вийшла збірна Німеччини.

З казахстанців найближчим до медалей зимових ігор був шорт-трекіст Аділь Галіахметов, який виступив у фіналі на 1500 метрів. Галіахметов у вирішальному забігу зайняв восьме місце. Золоту медаль у цих змаганнях завоював Те Хон Хван із Південної Кореї, срібло у канадця Стівена Дюбоа, а бронзу своїй країні приніс російський спортсмен Семен Єлістратов.

Зазначимо, що Галіахметов драматично відібрався у фінал, посівши лише шосте місце у півфінальному забігу. Проте китаєць Жі Вей Рен, який порушив на казахстані правила, після перегляду відеоповтору був дискваліфікований.

Цікаво, що у чвертьфіналі виступав ще один представник нашої країни Денис Нікіша. Але він, припустившись зіткнення з Іцхаком де Лаатом з Нідерландів, був дискваліфікований і вибув із боротьби. Крім того, до 1/4 фіналу було встановлено олімпійський рекорд. Його автором став угорець Шаолінь Шандор Лю – 2:09.213.

"Спеціальна тактика? Це було б надто брудно". Казахстанець висловився про свою дискваліфікацію на Олімпіаді

Ще одна представниця Казахстану у шорт-треку Ольга Тихонова виступила у кваліфікації на дистанції 1000 метрів. Казахстанка після зіткнення з росіянкою Софією Просвірновою опинилася на третьому місці у групі, що не дозволило їй пройти далі. Просвірнова після цього виявилася дискваліфікованою.

Історична подія сталася на змаганнях з лижного двоборства. Казахстан вперше на зимових іграх був представлений у цьому виді спорту. Дебют Чингіза Ракпарова вилився у такі показники. У стрибках із трампліну він посів 38-е місце (69,9 бала). А у гонці на десять кілометрів казахстанець фінішував на 41-й позиції з часом 32:03.1.

Чемпіоном Олімпіади у двоборстві став німець Вінценц Гейгер. Це друге золото. Срібна медаль у Йоргена Граабака з Норвегії, а бронзову нагороду виборов австрієць Лукас Грейдерер.

У гірськолижному спорті, у слаломі серед жінок, виступила 18-річна Олександра Троїцька. Її дебют виявився невдалим - спортсменка зійшла з дистанції у першій спробі та не змогла дійти до фінішу.

Примітно, що в цій дисципліні відбулася сенсація: одна з головних фавориток змагань, багаторазова чемпіонка світу у слаломі, американка Мікаела Шиффрін зійшла незабаром після старту першої спроби та залишилася без медалі Олімпіади.

У результаті золото виграла словацька гірськолижниця Петра Влхова, срібну медаль взяла австрійка Катаріна Лінсбергер (+0,08), а бронзовою призеркою стала представниця Швейцарії Венді Хольденер (+0,12).