Wiadomości

Maccabi Tel Aviv pokonał CSKA Moskwa w koszykówce Euroligi

Mistrzowie Izraela Maccabi Tel Awiw pokonali mistrzów Rosji CSKA Moskwa 84-75 w 26. kolejce koszykówki Euroligi w czwartkowy wieczór.

Izraelscy gospodarze odnieśli 11. zwycięstwo z 23 meczów, podczas gdy CSKA pozostaje z 14 zwycięstwami w 24 meczach.

Około 11 000 kibiców na Menorah Mivtachim Arena w nadmorskim Tel Awiwie widziało, jak gospodarze zdominowali pierwszą kwartę, która zakończyła się 23-17, dzięki punktom Scottiego Wilbekina i zbiórkom Ante Zizica.

Jalen Reynolds i John DiBartolomeo mocno rozpoczęli drugą kwartę, a wraz z Wilbekinem i Keenanem Evansem Maccabi później awansowali do 49-28 w przerwie.

DiBartolomeo, Wilbekin i Reynolds nadal dominowali w grze, na drodze do 67-46 na koniec trzeciej kwarty.

Gabriel Lundberg pomógł CSKA zmniejszyć stratę, ale było już za późno na powrót do gry.

Wilbekin zdobył 23 punkty, a Zizic dodał 14 więcej.

Lundberg prowadził strzelców CSKA z 17 punktami, a Nikola Milutinov dodał 12 punktów.

Maccabi zagra swój kolejny mecz w Turcji z Anadolu Efes, a CSKA zmierzy się z Bayernem Monachium w Niemczech, a oba mecze zostaną rozegrane 24 lutego. ■