Kazachstan walczył o medal Igrzysk Olimpijskich 2022

Kazachski łyżwiarz na krótkim torze Adil Galiakhmetov brał udział w finale Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 r., donosi korespondent bbabo.net.

W finale rywalizowało dziesięciu sportowców. Galiachmetow zajął ósme miejsce z czasem 2:11.584. Południowokoreański Tae Hong Hwan zdobył złoty medal, Stephen Duboa z Kanady zdobył srebro, a rosyjski sportowiec Siemion Elistratow przywiózł do swojego kraju brąz.

Przypomnijmy, że w 1/2 finału Galiachmetow biegł w ostatniej, trzeciej grupie. Kazachczyk pokazał następujący czas: 2:18.31. Był na szóstym miejscu, ale po obejrzeniu powtórki wideo zawodnik z Chin Zhi Wei Ren, który pchał Kazachstanu, został zdyskwalifikowany, a Galiachmetow dotarł do finału.

Przypomnijmy, że w ćwierćfinale startował razem z innym reprezentantem naszego kraju Denisem Nikishą, który zderzył się z Yitzhakiem de Laat z Holandii i odpadł z walki. Galiachmetow zakwalifikował się do półfinału z drugiego miejsca.