Była mistrzyni juniorów Wimbledonu Daria Snigur wygrywa turniej tenisowy Al Habtoor w Dubaju

Była mistrzyni juniorskiego Wimbledonu, Daria Snigur, po raz drugi miała szczęście, kiedy odrzuciła Kristinę Kucovą 6:3, 6:0 w niecałą godzinę, aby zostać mistrzem gry pojedynczej podczas 24. turnieju tenisowego Al Habtoor w sobotę.

Przegrana finalistka tego turnieju w 2019 roku, 19-letnia Snigur, od początku śpiewała, dając swojemu przeciwnikowi ze Słowacji bardzo mało czasu na zaaklimatyzowanie się.

Po wczesnej wymianie przerw, Snigur dostał drugą przerwę w piątym miejscu, a następnie trzymał 4-2. Trzecia przerwa w dziewiątym meczu po oddaniu bez wysiłku strzałów sprawiła, że ​​skupiony Ukrainiec uciekł z setem 6:3 w zaledwie 35 minut.

Shaikh Hasher Al Maktoum, prezes ZEA Tennis Federation, oddał puchary zwycięzcom wraz z Khalaf Ahmad Al Habtoor, prezesem Habtoor Group.

„Byłem zdenerwowany na początku, ponieważ ta strata 2019 roku pojawiła się w mojej głowie. Potem, co zaskakujące, odkryłem, że Kristina też nie grała łatwo, i wtedy nabrałem pewności siebie, zaryzykowałem i poszedłem na swoje strzały” – powiedział później Snigur.

Jeśli pierwszy set był konkursowy, to drugi był totalnie koślawy, ponieważ nastolatka zanotowała przerwy w drugim, czwartym i szóstym miejscu, aby odnieść zwycięstwo w zaledwie 54 minuty.

Gdy tylko Kucova wysłał długi forhend, Snigur upadła na ziemię i wyrzuciła ręce w powietrze świętując swój triumf.

„Dla mnie to zwycięstwo jest ogromne. Dubaj to miejsce, które uważałem za swój dom, ponieważ większość dobrych rzeczy przydarzyła mi się właśnie tutaj. W przyszłym roku chcę tu wrócić na Dubai Open i zobaczyć, gdzie stoję wśród większych graczy” – relacjonował Snigur.

Na trasie juniorów Snigur zajmuje najwyższą w karierze ranking nr 2, który został osiągnięty pod koniec października 2019 r. po dotarciu do finału Junior Finals ITF. Wcześniej, w lipcu tego samego roku, została po Katerynie Bondarenko drugą mistrzynią Ukrainy juniorek na Wimbledonie.

Ukrainka zostanie w Dubaju przez kolejne dwa dni, po czym wyjedzie do Kijowa, aby kontynuować przygotowania przed sezonem przed Australian Open 2022.

Tymczasem Anna Danilina i Viktoria Kuzmova sprostały swoim najlepszym rozgrywkom, gdy pierwsza rozstawiona para walczyła od seta, aby wygrać 4-6, 6-3, 10-2 z Angeliną Gabuevą i Anastasią Zacharową, aby w sobotę zdobyć koronę deblową .