Więcej rozczarowania dla Barcy, gdy Osasuna uderza późno, aby zgarnąć remis

Koszmarny tydzień Barcelony zakończył się w niedzielę większym rozczarowaniem, ponieważ stracili w 86. minucie, aby zremisować 2:2 na wyjeździe z walczącą Osasuną.

Po przegranej u siebie z Realem Betis w zeszły weekend i środowym wyrzuceniu do Ligi Europy przez Bayern Monachium, Barca zdołała zdobyć tylko punkt przeciwko Osasunie, która zajmuje 10. miejsce i nie wygrała w ośmiu meczach ligowych.

Deflacja dla drużyny Xaviego Hernandeza zostanie spotęgowana przez sposób, w jaki wyrównał Osasuna, który pojawił się tak późno w meczu, po tym, jak dwóch 19-latków, Nico Gonzalez i Abde Ezzalzouli, ustawiło ich na kursie na zwycięstwo.

Zamiast tego Chimy Avila wjechał w róg, aby zapewnić Osasunie remis, który był tak dramatyczny, jak na to zasługiwał. David Garcia wyrównał wcześniej dla nich dwie minuty po otwarciu Nico.

„Nasi młodzi gracze są pozytywni, ale generalnie jest to negatywne”, powiedział później Xavi. „Zawodnicy, którzy teraz robią różnicę w klubie, mają 17, 18 i 19 lat.

„To jest dobre dla przyszłości klubu, ale wiele mówi o obecnej sytuacji. Są tak młodzi, że nie można oczekiwać od nich występów co tydzień. To trudna sytuacja, która wymaga czasu i cierpliwości”.

Barca mogła poprawić morale po tym, jak w środku tygodnia ponownie została uderzona przez Bayern, ale także zdobyła punkty, a ich pogoń za pierwszą czwórką La Liga staje się coraz trudniejsza.

„Potrzebujemy pilnie wygranej” – powiedział Xavi, który w swoich pierwszych sześciu meczach nadzorował tylko dwa zwycięstwa.

Jego zespół spadł na ósme miejsce, pięć punktów do czwartego Atletico Madryt i 15 do Realu Madryt, a dwa kluby z Madrytu zmierzyły się ze sobą na Santiago Bernabeu później w niedzielę.