Igrzyska Olimpijskie w Tokio, wioślarstwo, dwójka podwójna kobiet: Ancuta Bodnar i Simona Radis przynoszą pierwszy złoty medal dla Rumunii

Rumunia zdobyła swój pierwszy złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, w środę, w wioślarstwie w dwójce podwójnej kobiet, dzięki Ancuta Bodnar i Simonie Radis, które wygrały finał A na Sea Forest Waterway.

Bodnar i Radis, wicemistrzowie świata, prowadzili wyścig od początku do końca, wygrywając z czasem 6 min 41 s 03/100, wyznaczając również najlepszy czas olimpijski.

Poprzedni występ był z Wielkiej Brytanii, a jego akcja toczyła się w 2012 roku w Londynie.

Obaj Rumuni podczas swojego pierwszego występu olimpijskiego są dwukrotnymi mistrzami Europy w tej imprezie.

Bodnar i Radis przywieźli na Igrzyska Olimpijskie 20. złoty medal rumuńskiego wioślarstwa. Rumunia zdobyła kolejne 19 medali na igrzyskach olimpijskich, 10 srebrnych i 9 brązowych.

Srebrny medal w konkurencji czwórki sternika mężczyzn

Rumunia zdobyła srebrne medale na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, w środę, podczas wyścigu czwórki mężczyzn bez sternika, pokonując Mihaitę Tiganescu, Mugurela Semciuca, Stefana Berariu i Cosmina Pascariego.

Rumuni finiszowali w 5 minut i 43 sekundy 13/100, osiągając 37/100 od mistrzów olimpijskich. Cztery elementy składowe rumuńskiego zespołu to wicemistrzowie Europy w Varese we Włoszech w tym roku i wicemistrzowie świata w Linz w Austrii w 2019 roku. Tiganescu, Berariu i Pascari są również mistrzami Europy w 2018 roku w Glasgow.

Rekord medalowy Rumunii na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020 osiągnął teraz trzy medale, jeden złoty i dwa srebrne.