Gunduli Newcastle, Man City Steady na szczycie tabeli

Newcastle, – Manchester City umocnił swoją pozycję na szczycie tabeli Premier League lub angielskiej ligi po pokonaniu gospodarza Newcastle United 4-0 na St James Park w niedzielę (12/19/2021) noc WIB.

Dodanie trzech punktów sprawia, że ​​City ma teraz 44 punkty z 18 meczów, cztery punkty przed Liverpoolem, który rozegrał tylko 17 meczów.

W pierwszej połowie City dominowało w posiadaniu 68% i wykonało sześć prób. City otworzyło wynik po bramce Rubena Diasa w 5. minucie, po czym Ruben strzelił gola głową z rzutu rożnego Joao Cancelo.

W 11. minucie Cancelo omal nie powiększyło przewagi, gdy jego strzał uratował bramkarz. Jednak druga szansa, którą udało się uzyskać w 27. minucie, nie została zmarnowana przez Cancelo. Jego mocne kopnięcie było w stanie umieścić piłkę w bramce Newcastle.

Bernardo Silva omal nie strzelił gola, gdyby nie spudłował głową w 41. minucie. City zakończyło pierwszą połowę przewagą 2:0.

Presja City trwała w drugiej połowie. City miało co najmniej pięć okazji w pierwszych 10 minutach drugiej połowy. Liczba możliwości w końcu wróciła do celów realizacji. Tym razem trzecią bramkę zdobył w 63. minucie Riyad Mahrez.

W niekorzystnej sytuacji 0-3 sprawia, że ​​Newcastle staje się coraz bardziej przygnębiony. Próbowali grać, naciskając obronę City. Gospodarze dostali szansę w 83. minucie, kiedy uratował piłkę głową Callum Wilson ze środka pola karnego.

Po tym City nadal kontrolowało grę. Raheem Sterling zwiększył przewagę dzięki bramce strzelonej w 81. minucie.

Wynik 4-0 trwał do końca meczu.