Sport Wiadomości

Gol kazachskiego hokeisty pomógł Ak Bars pokonać rywala Barysa w KHL

Kazański „Ak Bars” w meczu z krążkiem Cyryla Paniukowa pokonał „Amora” w Chabarowsku i nie pozwolił rywalom dogonić „Barysa” w tabeli Konferencji Wschodniej KHL, donosi korespondent serwisu bbabo.net .

24-letni napastnik Kazachstanu wyróżnił się w ósmej minucie spotkania większością, strzelając ósmego gola w sezonie dla Kazania. Przewagi „Ak Bars” brakowało dopiero w trzeciej tercji: w 54. minucie Ruslan Pedan zamienił spotkanie w dogrywkę.

W serii strzelanin po meczu Paniukow nie zdał sobie sprawy ze swojej próby, ale obrońca Kazania Stephen Kampfer pomógł wywalczyć ostateczne zwycięstwo (2:1 OT). Z 64 punktami „Ak Bars” zajęło trzecie miejsce na Konferencji Wschodniej.

Jeśli chodzi o Amura, to zespół Chabarowska zdobył tylko jeden punkt i nie wykorzystał szansy na dogonienie Barysia (44 punkty), pozostającego poza strefą Pucharu Gagarina. Kazachstani rozegrają swój mecz dnia z Metallurgiem Magnitogorsk. Spotkanie rozpoczyna się o 19:30.