Sport Wiadomości

Orlando Terranova wygrywa 6. etap Dakaru z Nasser Al-Attiyah pod kontrolą

Saudyjski kierowca Yazeed Al Rajhi zajął trzecie miejsce, w 1:49, co dało mu drugie miejsce w klasyfikacji generalnej

RIYADH: Argentyński weteran Orlando Terranova wygrał szósty etap Rajdu Dakar w piątek, prowadząc swój samochód Prodrive do zwycięstwa na pierwszym etapie od 2015 roku.

„To był trudny etap, ponieważ były tory motocykli, ale niektóre szły w złym kierunku, więc musieliśmy pozostać bardzo skoncentrowani” – powiedział Terranova, startujący w Dakarze po raz 14..

„W końcu wygraliśmy scenę i to wspaniałe uczucie. Samochód jest fantastyczny i zamierzamy dalej naciskać, ponieważ wiemy, że przed nami jeszcze długa droga i że możemy osiągnąć dobre osiągi.

Szwed Mattias Ekstrom stał się trzecim zawodnikiem zespołu Audi Sport, który w tym roku stanął na podium etapowym po Stephane Peterhanselu i Carlosie Sainzie, kiedy zajął drugie miejsce, 1 min 06 s przed Terranovą.

Saudyjski kierowca Yazeed Al Rajhi zajął trzecie miejsce z wynikiem 1:49, co pozwoliło mu zająć drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kosztem dziewięciokrotnego mistrza Francji w rajdach samochodowych, Sebastiena Loeba.

W klasyfikacji generalnej dominuje trzykrotny mistrz Kataru, Nasser Al-Attiyah, który ma teraz 50 minut przewagi nad dwoma najbliższymi rywalami.

51-latek, medalista w strzelectwie olimpijskim z 2012 r., po raz ostatni zdobył tytuł w 2019 r. i zajął drugie miejsce w czterech z ostatnich sześciu lat, mówiąc, że był „dość zadowolony” ze swoich wyścigów i nawigacji drugiego pilota Mathieu Baumela.

„Staraliśmy się naciskać od samego początku, ale niektórzy kierowcy popełnili pewne błędy” – powiedział Katar.

„Mathieu dobrze nawigował i przejechaliśmy cały etap bez żadnych problemów. Cieszymy się, że pierwszy tydzień Dakaru zakończyliśmy z dobrą przewagą.”

Ale Al-Attiyah dodał: „To jest Dakar i postaramy się poradzić sobie w przyszłym tygodniu bez żadnego ryzyka.

„Dla zwycięstwa trudno powiedzieć – Dakar to Dakar, ale musimy być ostrożni i musimy być silni przez cały czas. Musimy mieć dobre tempo bez relaksu, ponieważ kiedy się odprężasz, popełniasz błąd”.