Rekordowy bieg. Narciarz przeszedł do historii po starcie na Igrzyskach Olimpijskich 2022

Według "Championship" irlandzki narciarz Thomas Hjalmar Westgaard pokazał najlepszy wynik swojej drużyny w historii igrzysk olimpijskich.

Zajął 14. miejsce w klasycznej próbie, a Vestgaard pokonał 15 km w 40 minut 1,5 sekundy, 2 minuty 6,7 sekundy za zwycięzcą Jivo Niskanenem z Finlandii.

Narciarz z Kazachstanu wyprzedził zwycięzcę igrzyskach w 2022 r.

Vitaliy Pukhkalo z Kazachstanu zajął 25. miejsce, ale pokonał czterokrotnego mistrza olimpijskiego Dario Cologna ze Szwajcarii (44.). Jeśli chodzi o Evgeny Velichko, zajął 40. miejsce, a także pokonał szwajcarską gwiazdę.

Nasze medale

Razem Kazachstan 0 0 0 0

5 TOP 5 medalistów

/i Razem 1 Niemcy 7 5 0 12 2 Norwegia 6 3 5 14 3 USA 5 5 1 11 4 Holandia 5 4 1 10 5 Szwecja 5 2 3 10 Łączny wynik