Sport Wiadomości

Owieczkin ustanowił osobisty anty-rekord sezonu

„Waszyngton” w meczu sezonu zasadniczego National Hockey League (NHL) wygrał na gościnnym lodzie „Pittsburgh”. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3 w dogrywce.

Nick Dowd (6 minut), Daniel Sprong (40 minut) strzelali dla drużyny Moskwy, a obrońca Dmitrij Orłow strzelił dwa gole, w tym zwycięskiego gola Rosjanina w dogrywce (17 minut i 65 minut).

Hokejista "Waszyngton" mówił o złym nawyku Owieczkina Hokejowy rosyjski napastnik Jewgienij Kuzniecow zdobył jeden punkt w spotkaniu, asystując drugiemu krążkowi Orłowa. Bramkarz Ilya Samsonov zastąpił na bramce Czecha Vitka Vanecheka w pierwszej tercji i obronił 24 strzały.

W ramach gości drugą bramkę zdobył Evgeni Malkin, który niedawno wrócił na lód po kontuzji.

Aleksander Owieczkin przedłużył swoją bezbramkową passę w meczach NHL do czterech spotkań (Vegas, San Jose, Dallas i Pittsburgh). Po raz pierwszy w tym sezonie napastnik nie strzelił gola w czterech meczach z rzędu. W tym sezonie 36-letni Owieczkin zajmuje piąte miejsce na liście strzelców z 58 punktami (29 bramek i 29 asyst). Owieczkin strzelił 759 goli w regularnych sezonach NHL, co jest czwartym wynikiem w historii ligi.

Waszyngton po 46 meczach ma 59 punktów i zajmuje siódme miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Kolejny mecz drużyna rozegra w sobotni wieczór na trasie z Edmonton.