Dziewiąty raz szczęśliwy, gdy Auger-Aliassime wygrywa pierwszy tytuł ATP

ROTTERDAM: Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime zakończył swoją passę ósmego finału, zdobywając swój pierwszy tytuł ATP w Rotterdamie w niedzielę, pokonując czwarte miejsce na świecie i rozstawiającego Stefanosa Tsitsipasa. 21-latek triumfował 6:4, 6:2 w 78 minut, wspierając swoje półfinałowe zwycięstwo nad drugim rozstawionym i obrońcą tytułu Andreyem Rublevem. Przed niedzielą dziewiąty światowy Auger-Aliassime ustanowił rekord 0-8 w finałach turniejowych i nie wygrał seta w żadnym z tych meczów. Jednak w 2022 roku był w solidnej formie, pomagając Kanadzie w zdobyciu tytułu ATP Cup w styczniu, zanim dotarł do ćwierćfinału Australian Open, gdzie zepchnął numer dwa na świecie Daniiła Miedwiediewa do pięciu setów. Teraz może pochwalić się także 12 zwycięstwami w sezonie w trasie.