Šport Správy

German Open: Lakshya Sen prehrala v súboji na vrchole proti Thajčanovi Kunlavut Vitidsarn

Obrovská vražedná jazda bronzového medailistu z majstrovstiev sveta Lakshya Sena sa skončila prehrou v priamom zápase s vychádzajúcou thajskou hviezdou Kunlavut Vitidsarnom v nedeľňajšom stretnutí na vrchole bedmintonového turnaja German Open Super 300.

20-ročný Sen, ktorý v januári získal svoj prvý titul v Super 500 na India Open, prehral vo finálovom zápase 18:21 15:21 za 57 minút s trojnásobným juniorským majstrom sveta Vitidsarnom.

Svetová 12. Sen nastúpila do zápasu s bilanciou 3:3 proti Vitidsarn na 20. mieste, keď vlani porazila Thajku v ich poslednom stretnutí na Hylo Open.

V súboji rovnocenných hráčov sa Sen a Vitidsarn zhodovali v rýchlosti v rally, aby sa posunuli na 4:4, kým Thajec nasadol na svoje variácie a podvody a na prestávke si uchmatol pohodlné vedenie 11:6.

Sen zvýšil svoje tempo a prevzal kontrolu nad sieťou, aby zvýšil na 15:16, ale pozornému Vitidsarnovi sa podarilo ukoristiť dva herné body prepadom cez ihrisko.

Sen potreboval lekársku pomoc pre pľuzgier na nohe, aj keď Thajčan zaútočil na krížny dvorec a otvoril úvodný zápas.

Zdá sa, že vyčerpávajúce semifinále proti olympijskému víťazovi Viktorovi Axelsenovi zabralo Senovi, keď Vitidsarn v druhom zápase poskočil do vedenia 7-3 a po zmene strán prešiel do prevahy 11-5.

Indián opäť potreboval pozornosť lekára, keď sa prebojoval späť štyrmi bodmi v rade, ale Vitidsarn sa dokázal posunúť na 19-15 a potom získal päť mečbalov, kým spečatil druhú hru a zápas v prvej šanci.

Sen vyhral dva tituly v Super 100 – Dutch Open a SaarLorLux Open – okrem troch medzinárodných výziev v Belgicku, Škótsku a Bangladéši v roku 2019, predtým, ako mu v postupe zabránila pandémia COVID-19.

Vlani sa mladík dostal do semifinále v Hylo, pri debute dosiahol vyraďovaciu fázu na World Tour Finals a na majstrovstvách sveta zažiaril bronzom.