Evropska liga: Ferran Torres rešil Barcelono pred porazom proti Napoliju Arema Putri se pridruži turnirju v Turčiji Mbappe se še ni odločil o svoji prihodnosti

Barcelona, ​​- Gol z bele točke, ki ga je dosegel Ferran Torres, je rešil Barcelono pred porazom in remiziral z Napolijem z 1:1 v prvi tekmi izločilnega kroga lige Europa na Camp Nou v petek (18.2.2022) zgodaj zjutraj WIB.

Napoli je z golom Piotra Zielinskega povedel v 29. minuti. Barca je izenačila z enajstmetrovko Ferrana Torresa v 59. minuti.

Barca je imela od začetka neposredno posest žoge in ni izgubljala časa z grožnjo Napoliju.

V 4. minuti si je prvo priložnost ustvarila Barcelona. Pierre-Emerick Aubameyang je po levi v prostoru Napolija potegnil žogo in podal Pedriju pred kazenski prostor. Je pa strel mladega španskega vezista vseeno visoko odbil od vrat Alexa Mereta.

Gostitelji so obdržali žogo v svoji posesti, a v obrambi Napolija niso našli vrzeli za ustvarjanje priložnosti.

Barca je dobila priložnost v 14. minuti. Jordi Alba je predal v kazenski prostor. Žoga je zadela več igralcev, prejel pa jo je Nico Gonzales, ki je driblal, preden je sprožil strel iz tesnega kota. Vendar je Meret dobro obranil in preprečil, da bi njegov gol prejel.

Tri minute pozneje je Aubameyang izvedel eksperiment izven kazenskega prostora. Žal je žoga proti Napoliju še vedno zavila v desno.