Inter zgreši prvo mesto

MILANO: Inter Milan je v nedeljo zamudil priložnost, da si povrne vrh Serie A, potem ko je doma izgubil z 2:0 proti velikanskim morilcem Sassuolom, kar je Milanu omogočilo, da je obdržal prvo mesto. Giacomo je zadel v prvem polčasu Raspadori in Gianluca Scamacca sta Sassuolu prinesla impresivno zmago na San Siru, zaradi česar je Inter pustil dve točki zaostanka za Milanom, ki je domačim tekmecem odprl vrata s sobotnim remijem na spodnji strani Salernitane. To je bilo zadnje zmagoslavje Sassuola na enem od velikih italijanskih turnirjev. tri, potem ko je v tej sezoni zmagal tudi v Milanu in Juventusu.

"Ustvarili smo veliko in tudi veliko smo priznali, vendar vemo, da imamo kakovost, zato smo se z njimi pomerili," je za DAZN povedal trener Sassuola Alessio Dionisi. "To smo želeli narediti in za to smo bili nagrajeni." Žoga je zdaj na Napolijevem igrišču v razburljivi trojni tekmi za naslov, saj se ekipa Luciana Spallettija, ki zaostaja za Interjem za točko na tretjem mestu, lahko pomakne na vrh razlike v golih z zmago pri Cagliariju v ponedeljek zvečer. Moštvo Simoneja Inzaghija je manjkalo na sredini lynchpin Marcelo Brozovic in začetni centralni branilec Alessandro Bastoni do suspenza in je bil videti utrujen po porazu sredi tedna proti Liverpoolu. »Poskušali bomo povrniti nekaj fizične in duševne energije. Še vedno smo v boju, ostalo je še 13 tekem in želimo nadaljevati." je dejal Inzaghi. Trenutna krhkost Interja je bila razkrita v osmi minuti, ko je Berardi odščipnil žogo od Hakana Calhanogluja, nahranil je Raspadorija, ki je zadel nizek strel, ki se je prehitel mimo Samirja Handanovića. In Scamacca, ki ima vroče nasvete, da se premakne v Inter skupaj s soigralcem Davidejem Frattesi je poleti osupnil domače navijače, ko je neoznačen zapeljal na območje in z zamahom Hameda Traoreja z zamahom Hameda Traoreja z glavo dosegel svoj 10. gol v seriji A v sezoni. – bbabo.net

Gostje bi ob odmoru zlahka dosegli tri zadetke, saj je Domenico Berardi v 38. minuti lepo udaril ob prečko. Vendar je bil Inter le sam kriv, da ni več izkoristil igre, saj je val pritisk v drugem polčasu je prinesel dovolj priložnosti, da bi vsaj pobegnil z neodločenim izidom. Najhujši je bil Lautaro Martinez, ki je navijače Interja pustil odprtih ust v 72. minuti, ko je z odprtim golom na milost in nemilost nekako zalučal. Prej Krzysztof Piatek je pomagal navijačem Fiorentine pozabiti Dušana Vlahovića, tako da je svojo novo ekipo odločno sprožil v dirko za Ligo prvakov z edinim golom v zmagi z 1:0 nad Atalanto, ki ni bila v formi. Poljski reprezentant Piatek je dosegel peti gol v šestih nastopih v vseh tekmovanjih od takrat. januarja v Italijo iz Mainza, da bi Fiorentino pomaknila na sedmo mesto, pet točk zaostanka za četrtouvrščenim Juventusom. Moštvo Vincenza Italiana ima tudi tekmo z Juveom, katerega remi 1:1 s Torinom v petek je dal Atalanti, ki je na Fr. iday je objavil, da je skupina ameriških vlagateljev kupila velik delež v klubu, priložnost, da se z zmago v Firencah povzpne za eno mesto na četrto mesto. Vendar pa so ponudili zelo malo, ko so Ruslanu Malinovskemu kmalu po zaostanku za Hansa zavrnili izenačenje. Hateboer se je pri teku nekoliko zaletel v ofsajd in je bil ocenjen kot, da je motil igro.

Ta odločitev je tako razjezila trenerja Giana Piera Gasperinija, da je bil izključen in ni želel govoriti z mediji, klub pa je objavil sliko poteze, v kateri je poudaril položaj Malinovskyja na strani s sporočilom "sodi sam". Tudi v miksu Lige prvakov so Lazio, ki se je odrekel vodilnemu strelcu Serie A Ciru Immobileu, Luisu Albertu in Lucasu Leivi, je lahko pri Udineseju remiziral le z 1:1. Moštvo Maurizia Sarrija bi se z zmago premaknilo na dve točki najboljših štirih, vendar ne bi moglo dodati svojega izenačenje, potem ko je Felipe Anderson zadel ob polčasu in izenačil zgodnji uvod Gerarda Deulofeuja za gostitelje.